Instalacja i czyszczenie Wise

instalacja i czyszczenie | w2w

Wprowadzenie :

Splot WISE nie będzie przebiegał równolegle do krawędzi cięcia, dlatego wszelkie fale, wygięcia lub przekrzywienia w produktach są zjawiskiem normalnym ze względu na sposób tkania. Tolerancja wygięcia i skosu wynosi maksymalnie 3,8 cm (1,5 szerokości) lub 5 cm (2 m szerokości) w każdym kierunku. Niektóre wzory będą również wykazywać jasne i ciemne cienie na materiale, co również jest normalne. To cieniowanie jest również widoczne na szwach, gdzie dwa elementy tego samego stylu mogą mieć inny odcień.

Możesz zauważyć, że niektóre białe nitki wychodzą poza granice, to normalne zjawisko, po prostu przeciąć je nożyczkami, nie wpłynie to na jakość produktu i ogólny wygląd.Instalacja :

Przygotowanie podłoża:
Podłoga musi być czysta, płaska, bez pęknięć i plam olejowych, odporna na nacisk i trwała sucha. Odpowiednie przygotowanie jest niezbędne dla dobrego wyniku. Powierzchnia jest zagruntowana, a następnie naniesiona masa poziomująca. Ten związek jest szlifowany i odkurzany. Zwróć uwagę, w zależności od konstrukcji podłogi, na dopuszczalną wilgotność resztkową i ewentualną wilgoć podciągającą. W razie potrzeby nałóż wilgotny ekran.Przygotowanie posadzki :

Wywinąć wykładzinę WISE na około 5 cm i pozostawić 24 godziny na aklimatyzację.

Zawsze układaj wszystkie rolki w tym samym kierunku. Unikaj szwów poprzecznych i używaj profili przejściowych, jeśli nie można temu zapobiec.

Podczas układania kilku rolek w tym samym pomieszczeniu, rolki muszą być z tej samej partii.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się aklimatyzację 48 ° C, a podczas montażu temperatura nie powinna być niższa niż 15 stopni Celsjusza, a wilgotność względna nie wyższa niż 80%.

Szwy: Aby wyciąć szwy, przytnij pierwszy pas wykładziny 2 mm od linii lub wywinięcie wzoru za pomocą prostownicy. Pierwszy pas jest ułożony nad drugim pasem i służy po dopasowaniu projektu jako prowadnica do przecięcia drugiego pasa, a po dopasowaniu projektu służy jako prowadnica do przecięcia drugiego pasa. Szwy w referencjach na całej powierzchni mogą być cięte podwójnie.

Nakładanie kleju: Wykładzinę przykleić na całej powierzchni za pomocą zalecanego kleju. Niektóre kleje powodują migrację plastyfikatorów, często skutkując roszczeniami; nie są one objęte naszą gwarancją. (Do montażu zalecamy klej Mapei). Przestrzegaj instrukcji producenta dotyczących przetwarzania lub skontaktuj się z dostawcą.

Odchyl pasy z powrotem na połowie ich długości lub (szerokości) narysuj linię jako początek nakładania kleju. Połóż podłogę na mokrym kleju i przetrzyj belką korkową od środka do krawędzi, aby usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza. Ważne jest, aby bardzo dobrze zamknąć szwy. W czasie schnięcia kleju warunki wewnętrzne muszą pozostać stałe.

Zgrzewanie szwów (złączy):

Konieczne jest zgrzewanie szwów, sugerujemy zastosowanie systemu zgrzewania na zimno marki Werner Mueller typ A.

czyszczenie

Propozycja kleju montażowego: Mapei

Pierwsze użycie:

Nie zaleca się stosowania wykładziny przed całkowitym stwardnieniem kleju.
W czasie schnięcia kleju warunki wewnętrzne muszą pozostać stałe. Absolutnie konieczne jest przykrycie podłogi natychmiast po jej ułożeniu, aby zapobiec zabrudzeniu i uszkodzeniu.

Po 12 godzinach rozpocznij wstępne czyszczenie.
Po 24 godzinach rozpocznij prosty ruch.
Po 48 godzinach zacznij ładować meble

Czyszczenie po montażu:

Po ułożeniu: Pył budowlany (gips piaskowy) jest silnie ścierny. Należy go usunąć, aby uniknąć niebezpieczeństwa tworzenia przedwczesnych pasów dla pieszych. Po odkurzaniu cała powierzchnia jest czyszczona na mokro za pomocą ekstraktora wtryskowego.

Gleba: 90% całego brudu w budynku pochodzi z obuwia. Z tego powodu zdecydowanie zaleca się montaż i konserwację maty wejściowej przy każdym wejściu na zewnątrz. Do codziennego czyszczenia: Zależy to od zabrudzenia i natężenia ruchu. Plamy należy zawsze usuwać tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć wnikania w podłogę / okładzinę ścienną.

Do codziennej pielęgnacji: przed użyciem wyciśnij suchy mop. Użyj czystej, ciepłej wody. Jeśli użyłeś środka czyszczącego, następnie spłucz podłogę i pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia. Alternatywnie użyj próżni. Najlepiej wybrać szczotki obrotowe, a nie listwę ubijającą ani odkurzacz parowy. W przypadku okresowego czyszczenia prosimy o pomoc profesjonalnej firmy sprzątającej.

Środek czyszczący należy stosować tylko w razie potrzeby.

Sporadycznie można użyć acetonu, cytrusów, soli sosnowej, silnie zasadowych środków czyszczących, proszku do szorowania lub silnych rozpuszczalników, ale zbyt częste ich używanie spowoduje uszkodzenie podłogi. Proszę starać się często używać środków czyszczących o wartości PG około 7-8. Po zastosowaniu detergentu spłucz i wytrzyj co najmniej jednym dodatkowym płukaniem czystą wodą, ponieważ pozostałości detergentu będą przyciągać brud, jeśli nie zostaną odpowiednio spłukane.


instalacja i czyszczenie | tiles

WISE – INSTRUKCJA MONTAŻU

WISE jest wykonany z PVC i włókna szklanego, dzięki czemu można go doskonale czyścić wodą i detergentem. Większość plam można łatwo i szybko usunąć, w przeciwieństwie do innych rodzajów tekstylnych wykładzin podłogowych. Dobra konserwacja gwarantuje nie tylko wydłużoną żywotność, doskonałą higienę i lepszą estetykę, ale także znacznie lepsze zachowanie wyglądu w czasie.

1. Informacje ogólne

Wykładzina WISE musi zostać zainstalowana przez profesjonalnego instalatora. WISE nie ponosi odpowiedzialności za słabe wykonanie lub problemy spowodowane nieprawidłową instalacją. Płytki są najbardziej odpowiednią wykładziną podłogową do podłóg podniesionych, ponieważ można je również usunąć.

2. Przygotowanie podłoża

Odpowiedni preparat to podstawa doskonałego i długotrwałego efektu. Podłoga musi być czysta, bez pęknięć, tłuszczoodporna, odporna na nacisk i trwale sucha. Płytek WISE nie można układać na starych podłożach tekstylnych.

2.1. W NOWYCH KONSTRUKCJACH

1. Pokryć powierzchnię podkładem.

2. Następnie na 24 godziny przed montażem nałożyć wylewkę samopoziomującą.
Ten związek jest następnie szlifowany i odkurzany. Zwróć uwagę, w zależności od konstrukcji podłogi, na dopuszczalną wilgotność resztkową i ewentualną wilgoć podciągającą.

3. W razie potrzeby zastosuj wilgotny ekran jako barierę dla wilgoci.

2.2. PROJEKTY RENOWACYJNE

1. Wszelkie pozostałości poprzedniej wykładziny podłogowej należy ostrożnie usunąć.

2. Tam, gdzie to konieczne, pęknięcia i szczeliny należy wypełnić przed nałożeniem na podłogę dwuskładnikowego gruntu.

3. Sprawdzić ślepą podłogę pod kątem ewentualnego wzrostu wilgoci i, jeśli to konieczne, zastosować wilgotny ekran.

4. Następnie nałożyć masę samopoziomującą. Aby uzyskać doskonały efekt optyczny, niezbędne są wypoziomowane i oszlifowane powierzchnie.

3. Instalowanie WISE

3.1. ZAKŁADANIE PŁYTEK I KONTROLA MATERIAŁU

Przed montażem płytki należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu i oryginalnej palecie. Pudła należy przechowywać na płasko, w prostych stosach po maksymalnie 12 pudełek. Aby uniknąć uszkodzeń, nigdy nie należy ustawiać 2 palet w stos.

3.2. AKLIMATYZACJA

Muszą być spełnione następujące warunki klimatyczne w pomieszczeniu: temperatura podłogi co najmniej 15 ° C (60 ° F), temperatura pomieszczenia od 18 ° C (65 ° F) do 25 ° (77 ° F) i wilgotność względna powietrze nie przekracza 75%. Przed montażem płytki należy odczekać co najmniej 48 godzin, aby przystosowały się do temperatury w pomieszczeniu.

3.3. RODZAJE INSTALACJI

Zalecane wzory dopasowania są następujące:

3.4. INSTALACJA

3.4.1. PRZED INSTALACJĄ

Przed instalacją lub cięciem sprawdź każdą płytkę pod kątem wad wizualnych. W przeciwnym razie powiadom WISE przed przystąpieniem do instalacji.

3.4.2. APLIKACJA KLEJU – PU SEALER

Płytki nie wymagają stosowania trwałego kleju wiążącego. Płytki Wise należy układać za pomocą odrywanego kleju. Klej powinien być doskonale wysuszony (kolor przezroczysty) przed montażem, w przeciwnym razie może dojść do trwałej przyczepności.
Nakładanie impregnatu poliuretanowego (zalecane dr Schutz) jest obligatoryjne w celu prawidłowej konserwacji produktu i jego gwarancji.

3.4.3. INSTALACJA

SPOSÓB MONTAŻU

1. Zacznij od jednej płytki w drzwiach na przedziałach pomieszczeń. Narysuj linię równoległą do ściany, zaczynając od tej płytki. Narysuj drugą linię w odległości kilku płytek, pod kątem prostym do pierwszej linii. (Zdjęcie 1)

2. Nałożyć odrywany klej, pozostawić do całkowitego wyschnięcia i ponownie rozpocząć od drzwi. (Zdjęcie 2)

3. Kolejną płytkę ułożyć mocno w narożniku utworzonym przez wcześniej ułożoną płytkę. (Zdjęcie 3)

4. Na koniec wykonujemy nacięcia obwodowe (Rys. 4):

– położyć płytkę graniczną do przycięcia (2) na płytce, która jest montowana jako ostatnia (1)

– docisnąć płytkę do ściany (3)

– przyciąć płytkę graniczną ( 2) wzdłuż płytki (3)

– zamontować płytkę graniczną (2) przyciętą na wymiar

5. Dodatkowe instrukcje montażu:

Uwaga:

– Po bokach każdej płytki na szwach mogą być widoczne widoczne białe włókna szklane. Radzimy wyszczotkować lub wytrzeć te włókna wilgotną szmatką przed montażem.

4. OGÓLNE WSKAZÓWKI

– Jeśli używane są krzesła na kółkach, zaleca się stosowanie twardych kółek z poliamidu.

– Materiały gumowe (np. Opony samochodowe) mogą wpływać na kolor WISE w przypadku długoterminowej umowy. Dlatego wskazane jest zapewnienie specjalnej ochrony w przypadku częstego kontaktu z materiałami gumowymi.

– Nie zalecamy stosowania płytek WISE do zastosowań zewnętrznych.

– WISE nadaje się do ogrzewania podłogowego.

– Po zakończeniu montażu powierzchnię należy zabezpieczyć, szczególnie jeśli powierzchnia ta ma być użytkowana przez inne branże podczas końcowego wykończenia.

W przypadku jakichkolwiek pytań w tym zakresie, nasz Dział Obsługi Technicznej z przyjemnością pomoże.


insatalacja i czyszczenie | wallcovering

Klej Generalnie Tekfix Plus, choć zależy od podłoża.

Wiszenie Dokładne dopasowanie wzoru jest niezbędne, a produkt jest oznaczony w tym celu liniami pomocniczymi. Produktu nie należy zawieszać odwrotnie.

Nałożyć klej na powierzchnię ściany. Ostrożnie wygładź okładzinę ścienną na powierzchnię ściany za pomocą szpatułki. Zwróć uwagę, że uwzględniono przycinanie góry i dołu w celu skompensowania nierówności ścian. Nałóż na siebie długości, używając znaczników przycięcia na górze / dole jako wskazówki i wizualnie dopasuj obraz. W razie potrzeby dostosuj pozycję, aby uzyskać optymalne dopasowanie wzoru. Podwójnie przeciąć za pomocą ostrego ostrza, tnąc prostopadle do powierzchni ściany, aby zapewnić czyste połączenie. Użyj wałka do szwów, aby upewnić się, że produkt jest dobrze związany na połączeniu. Wyciek kleju natychmiast usunąć ciepłą wodą.

Konserwacja Wise Winylowe okładziny ścienne z podkładem z włókniny można czyścić i prać, a także zapewniają pewną odporność na uderzenia. Przy regularnym czyszczeniu zachowują swój pierwotny wygląd przez wiele lat w zależności od obszaru zastosowania.
Zawsze najpierw przeprowadź próbę w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że środek czyszczący jest odpowiedni. Unikaj past, ściernych środków czyszczących, środków czyszczących na bazie rozpuszczalników lub wybielaczy, ponieważ mogą one uszkodzić druk i winyl. Lekkie lub umiarkowane zabrudzenia można usunąć za pomocą kombinacji łagodnego nie mydlanego detergentu i miękkiej wilgotnej szmatki / gąbki. W celu podniesienia gleby zaleca się pocieranie – na pewno nie pocieranie. Ważne jest, aby spłukać czystą wodą i (chłonną) szmatką, zawsze czyszcząc od poziomu listwy do góry. Pojedyncze plamy należy usuwać tak szybko, jak to możliwe. To pokrycie ścienne zawiera środki przeciwbakteryjne, które chronią przed pleśnią i rozwojem bakterii

Zdrowie i bezpieczeństwo Ten produkt jest sklasyfikowany jako bezpieczny i dlatego nie wymaga specjalnej obsługi. Ten produkt nie wymaga specjalnego oznakowania.

Obsługa / przechowywanie Przechowywać w temperaturze otoczenia z dala od źródła ciepła. Może być wymagany odpowiedni sprzęt do podnoszenia.

Gaszenie pożaru Odpowiednie są wszelkie środki gaśnicze. Nosić niezależny aparat oddechowy, odzież ochronną i maskę na całą twarz. Opary należy natychmiast wywietrzyć ze względu na możliwość uwolnienia się szkodliwych gazów.

Ekologiczny Ten produkt nie ulega biodegradacji. Utylizować zgodnie z przepisami władz lokalnych lub przez autoryzowanego wykonawcę.